Stosowanie olejów do skóry. Jak działają?

z nieprzetworzonych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego. Nie zawierają więc sztucznych związków chemicznych, takich jak np. barwniki, konserwanty, silikony. W związku z tym mniej uczulają, nie podrażniają,

Stosowanie olejów do skóry. Jak działają? olejek różany

Zwykłe kosmetyki, a naturalne


Porównując kosmetyki zwykłe z naturalnymi oczywistym jest, że przewagę mają te drugie. Kosmetyki naturalne, inaczej zwane bio lub organicznymi składają się z nieprzetworzonych substancji pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego. Nie zawierają więc sztucznych związków chemicznych, takich jak np. barwniki, konserwanty, silikony. W związku z tym mniej uczulają, nie podrażniają, są delikatniejsze dla skóry, włosów i paznokci. Ponadto olejki pochodzenia organicznego zawierają dużo łatwo przyswajalnych składników odżywczych, dlatego lepiej pielęgnują skórę i włosy, poprawiając ich kondycję. Zwykłe kosmetyki mogą zawierać substancje wysuszające i podrażniające, a także blokujące wchłanianie związków odżywczych, tak jak czyni to dodatek silikonów w szamponach.


Szampony z naturalnymi składnikami


Coraz częściej i więcej mówi się o stosowaniu naturalnych kosmetyków, nawet w drogeriach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, jest coraz większy wybór organicznych środków pielęgnacyjnych. Dotyczy to również szamponów na bazie naturalnych składników. Największymi zaletami stosowania takich szamponów i odżywek jest to, że nie zawierają sztucznych substancji, takich jak silikony, które uniemożliwiają prawidłowe wchłanianie składników odżywczych, zaklejając łuski włosa i tworząc nieprzenikalną warstwę. Może sprawiać to wrażenie, że włosy są gładkie i lśniące, jednak w rzeczywistości są źle odżywione i mają tendencję do wysuszania się lub nadmiernego przetłuszczania się. Stosowanie szamponów zawierających naturalne składniki jest znacznie lepszym wyborem, ze względu na wysoką zawartość łatwo przyswajalnych substancji odżywczych.


Organiczne olejki roślinne


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.



© 2019 http://volleyball.waw.pl/