Poznaj kilka faktów o zabiegach kosmetycznych

ożna podzielić na woski miękkie o temperaturze topnienia do 40°C oraz na woski twarde o temperaturze topnienia powyżej 40°C. Zabieg ten jest uważany za bolesną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Polega on na rozsmarowaniu wzg

Poznaj kilka faktów o zabiegach kosmetycznych

Depilacja woskiem - jak wygląda?

jest to zabieg kosmetyczny mający na celu mechaniczne usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą wosku. Woski używane podczas zabiegu depilacji można podzielić na woski miękkie o temperaturze topnienia do 40°C oraz na woski twarde o temperaturze topnienia powyżej 40°C.

Zabieg ten jest uważany za bolesną metodę usuwania zbędnego owłosienia. Polega on na rozsmarowaniu wzgodnie z wzrostem włosa równomiernej warstwy wosku na wcześniej oczyszczoną, zdezynfekowaną oraz przygotowana do zabiegu skórę. Następnie przyłożenia i dociśnięcia do posmarowanej woskiem skóry paska flizelinowego lub bawełnianego. A na końcu energicznego zerwania go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Zabieg kończy usunięcie oliwką resztek wosku ze skóry oraz wsmarowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów. Skóra zaraz po zabiegu może być zaróżowiona i podrażniona, jadnak mija to po około 1-2h od depilacji. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 2 do 4 tygodni po depilacji. Zaraz po depilacji odradza się korzystania z sauny, gorących kąpieli oraz opalania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja


O dermatologii

Dermatologia (gr. derma - skóra) ? dziedzina medycyny zajmująca się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry, a także schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim na skórze (np. łagodne i złośliwe nowotwory jak czerniak złośliwy lub rumień guzowaty).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia


Zakres dermatologii

Dermatologia bada przyczyny i mechanizmy chorób skóry oraz poszukuje sposobów jej leczenia i zapobiegania dermatozom. W połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Tytuł specjalisty dermatologa i wenerologa uzyskuje lekarz medycyny po odbyciu określonego przepisami szkolenia (staże kliniczne, kursy specjalizacyjne itd.) w akredytowanych jednostkach i zdaniu egzaminu państwowego. Określenie "specjalność podstawowa" oznacza, że od lekarza przystępującego do kursu specjalizacyjnego nie wymaga się posiadania specjalizacji w innej dziedzinie, a jedynie dyplomu lekarza medycyny oraz prawa wykonywania zawodu

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia



© 2019 http://volleyball.waw.pl/