Do czego służy hydraulika siłowa?

yka może pomóc nie tylko w dostrzeżeniu elementów, które muszą zostać wymienione, ale także w poprawie działania urządzenia. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku takich sprzętów, jak spycharki i koparki. Natychmiastowa pomoc, hyd

Do czego służy hydraulika siłowa?

Co możemy zrobić, aby zapobiec awarii?

Doskonałym rozwiązaniem, które powoduje, że ilość usterek jest znacząco mniejsza, jest wykonywanie cyklicznych przeglądów. Taka diagnostyka może pomóc nie tylko w dostrzeżeniu elementów, które muszą zostać wymienione, ale także w poprawie działania urządzenia. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku takich sprzętów, jak spycharki i koparki. Natychmiastowa pomoc, hydraulika siłowa i naprawa maszyn budowlanych nie jest przecież często możliwa od ręki i wtedy powstaje problem. Dlatego też, aby uniknąć takich niezręcznych sytuacji, na przykład opóźnień w wykonywanych pracach, warto co jakiś czas udać się do serwisu, aby nasz sprzęt został przejrzany przez specjalistę.


urządzenie techniczne

Prasa hydrauliczna ? urządzenie techniczne zwielokrotniające siłę nacisku dzięki wykorzystaniu zjawiska stałości ciśnienia w zamkniętym układzie hydraulicznym (prawo Pascala).
Budowa i zasada działania

Prosta prasa hydrauliczna zbudowana jest z dwóch połączonych ze sobą cylindrów, które są wypełnione olejem hydraulicznym i zamknięte szczelnymi tłokami. Cylinder roboczy ma zwykle znacznie większą średnicę S2 niż cylinder spełniający funkcję pompy S1. Jeśli działamy określoną siłą na tłok pompy F1, to na tłok roboczy działa znacznie większa siła F2.

Tłok pompy o powierzchni S1, na który działa siła F1, wywołuje w układzie ciśnienie p:

p=\frac F_1 S_1

Zgodnie z prawem Pascala ciśnienie to rozprzestrzenia się po całej objętości cieczy i działa także na tłok roboczy o powierzchni S2 wywołując siłę F2

F_2=pS_2=\fracS_2 S_1 F_1

Z powyższego wzoru wynika, że siła działająca na tłok roboczy jest tyle razy większa od siły działającej na tłok pompy ile razy powierzchnia tłoka roboczego jest większa od powierzchni tłoka pompy.

W prasie hydraulicznej jest spełniona zasada zachowania energii. Praca wykonana przez tłok pompy (ten o mniejszej powierzchni) jest równa sile F1 pomnożonej przez przesunięcie, które z kolei jest tyle razy większe od przesunięcia tłoka roboczego, ile razy przekrój tłoka roboczego jest większy od przekroju tłoka pompy. Praca wykonana przez tłok roboczy jest więc taka sama jak praca tłoka pompy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prasa_hydrauliczna


Rodzaje naprawianych sprzętów

Zazwyczaj hydraulika siłowa dotyczy wytwarzania, ale i naprawiania urządzeń takich, jak pompy hydrauliczne czy silniki hydrauliczne. Bardziej wtajemniczeni wiedzą jednak, jak bogate jest to pojęcie. Naprawy związane z hydrauliką siłową obejmują również na przykład serwisowania zepsutych rozdzielaczy, zaworów czy zasilaczy hydraulicznych. Wiele tego typu rozwiązań jest stosowanych w codziennym życiu. Bardzo powszechnie można także spotkać się z tym, że hydraulika siłowa i naprawa maszyn budowlanych są ze sobą niezwykle blisko związane, a popularność tego typu maszyn jest naprawdę olbrzymia. Instalacje hydrauliczne związane są z wieloma rodzajami maszyn, nie tylko tych budowlanych, ale i na przykład tych stosowanych w rolnictwie.



© 2019 http://volleyball.waw.pl/