Co i jak z tą protezą?

ębów to jasno żółty a każda metoda wybielania zębów to tak naprawdę chęć zmiany natury. Jeżeli chcemy mieć typowo Hollywoodzki uśmiech to należy zastanowić się nad odpowiednim zabiegiem w gabinecie dentystycznym, które to często o

Co i jak z tą protezą? protezy zębowe jastrzębie

Wybielanie zębów w gabinetach

Wiele osób chciałoby mieć idealnie i śnieżnobiałe zęby jednak nie zawsze jest to takie proste do osiągnięcia. Należy pamiętać że naturalny kolor zębów to jasno żółty a każda metoda wybielania zębów to tak naprawdę chęć zmiany natury. Jeżeli chcemy mieć typowo Hollywoodzki uśmiech to należy zastanowić się nad odpowiednim zabiegiem w gabinecie dentystycznym, które to często oferują różne metody wybielania zębów.

Najpopularniejszą metodą jest chyba wybielanie za pomocą lampy UV, jednak są też inne metody jak na przykład skaling i piaskowanie które pozwalają rozjaśnić zęby już po pierwszym zabiegu.


Stomatologia- opis z Wikipedii

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Krótka definicja z Wikipedii. Dentysta

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).
Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta



© 2019 http://volleyball.waw.pl/