BHP

Dodane: 23-10-2014 12:41
BHP szkolenia bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny...bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Zapobieganie

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do chwili aż się nie przytrafią. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych przepisów i przepisów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wielu pracodawców chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich podwładnych. A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Tutaj przypomina mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden gościu próbuje naprawić maszynę, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez nieuwagę naciska włącznik. Maszyna nie daje się wyłączyć i nieostrożny robotnik traci rękę. Co prawda później jest wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje znaczne odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Mimo wszystko lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Zatrudniając nowego pracownika pracodawca musi spełnić wiele wymogów formalnych. Jednym z wymogów jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Obowiązek szkolenia bhp pracowników nakłada Kodeks Pracy.

Jedynie pracownika, który już wcześniej wykonywał pracę w naszej firmie i ponownie go zatrudniamy, nie musimy przeprowadzać szkoleń bhp ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Ogólnie na temat szkoleń bhp

Prawdopodobnie najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest zrobienie ich w wersji online. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy banku.

BHP w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz czemu:
Przy pracy biurowej przy komputerze krzesło ma zasadnicze znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do stanowiska komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz ergonomicznie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W Polsce mamy dość dziwne prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej sto osób muszą mieć oddzielnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu bardzo dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych podczas szkolenia wstępnego zapoznanie pracowników z najnowszymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak określa ustawa powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Konieczność szkoleń okresowych wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).© 2019 http://volleyball.waw.pl/